• Základná škola je presťahovaná do bývalej budovy materskej školy, ktorá je moderná, má vytvorené dostatočné množstvo priestorov potrebných na výchovno - vyučovací proces s dostatočným technologickým vybavením. Je to dvojtriedna škola rodinného typu, ktorá zabezpečuje celodennú starostlivosť o žiakov. Školský vzdelávací program je zameraný na primárne vzdelávanie žiakov vo veku od 6 do 10 rokov. Škola preferuje výchovu k zdravému životnému štýlu, rozvoj komunikačných schopností, tvorivé myslenie, regionálnu výchovu, samostatnosť a telesnú zdatnosť. Od 1. ročníka sa vyučuje cudzí jazyk – angličtina. Venujeme sa dopravnej výchove, učíme deti chrániť prírodu, zabezpečujeme plavecký výcvik , prostredníctvom exkurzií poznávať históriu okolia obce a okresu, navštevujeme planetárium. Všetci žiaci sa zapájajú do krúžkovej činnosti školy. Úspešne sa zapájame aj do rôznych súťaží- športové, literárne, výtvarné a matematické. Cieľom našej školy je vychovať všestranne vzdelaného žiaka, ktorý po ukončení primárneho vzdelávania úspešne absolvuje druhý stupeň vzdelávania na plno organizovanej škole.